اختلال شبکه ۵G درهواشناسی

شبکه5G

اینترنت ۵G موجب اختلال در پیش بینی وضعیت هوا میشود

از آنجا که شبکه های نسل پنجم اینترنت همراه از فرکانس هایی استفاده می کنند که شباهت زیادی به سیگنال ماهواره های آب و هوایی دارد، احتمال ایجاد اختلال در عملیات این ماهواره ها وجود دارد.محققان آمریکایی که تاثیر نشتی شبکه های ۵G بر پیش بینی رویدادهای آب و هوا را بررسی می کرده اند دررابطه با این اختلال خبر داده اند.

 

Net5G

محققان تداخل شبکه های اینترنت پرسرعت موبایل پیش بینی بارش را تا ۰.۹ میلیمتر و دما را تا ۲.۳۴ درجه فارنهایت تغییر دهد.از سوی دیگر نارایان ماندیام از دانشگاه راتگرز و مولف ارشد این پژوهش گفت :تحقیق ما نخستین مطالعه ای است که تاثیر۵G بر میزان اشتباه در پیش بینی وضعیت آب وهوا را به طور کمی بررسی می کند. نتایج این پژوهش نشان می دهد نسل پنجم اینترنت بر صحت پیش بینی وضعیت آب وهوا تاثیرگذار می باشد.

5G

در جریان مدل سازی تاثیر نشتی ۵G که توسط ماندیام و همکارانش صورت گرفت،این مسئله که این پدیده اشعه های یک فرستنده به طور تصادفی به فرکانس پهنای باندهای مجاور (که برای مقاصد دیگر استفاده می شوند) را دستکاری می نماید.آنها تاثیر این نشتی را درپیش بینی وقوع یک تندباد که در ۲۰۰۸ میلادی اتفاق افتاده بود، بررسی کردند. در این رویداد ۸۷ طوفان طی بازه زمانی ۱۵ ساعت اتفاق افتاد.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *