ایران دومین تولیدکننده دستگاه درمان تومور مغزی

تومور مغزی

ایران دومین دارنده فناوری درمان تومور مغزی می باشد

ایران دومین تولید کننده دستگاه درمان تومور مغزی در جهان می باشد. این فناوری پیش از این تنها به یک شرکت از رژیم صهیونیستی تعلق داشت. هم اکنون این دستگاه که بر پایه میدان های الکتریکی کار می کند و علاوه بر کنترل رشد تومورهای مغزی ، قابلیت نابودی سلول های تومور مغزی را نیز دارد.با فناوری تولیدی توسط تیمی تحقیقاتی متشکل از نخبگان دانشگاه های : دانشگاه تهران ،پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی و صنعتی شریف ، به مرحله تولید رسیده است.

علیرضا مجید انصاری مجری تیم تحقیقاتی این فناوری اعلام نمود :

درمان تومور مغزی کار آسانی نیست. جراحی این نوع تومور ها مشکلات خاص خود را دارد. همچنین سد مغزی و نخاعی مانع رسیدن داروهای مختلف به مغز می شوند.رادیوتراپی مغز نیز به دلیل ساختار آن بسیار مشکل است. بنابراین ساخت این دستگاه کمک فراوانی به درمان تومور های مغزی می کند.

درمان تومور مغزی

تولید دستگاه کنترل رشد و درمان تومور مغزی بر پایه میدان الکتریکی نتیجه پژوهش ها و فعالیت چندین ساله این تیم تحقیقاتی است. این دستگاه برای درمان تومور مغزی کاربرد دارد و به بیماران اجاره داده می شود.در درمان بیماران با تومور مغزی خوش خیم استفاده از این دستگاه در طی چند ماه درمان را به نتیجه خواهد رساند و اما در رابطه با بیماران با تومور مغزی بدخیم و عود شده نیاز به مدت درمانی طولانی تری می باشد.

وی در ادامه در رابطه با عملکرد این فناوری اظهار نمود : می تواند با بارگذاری الکترودهای الکتریکی روی سر،میدان الکتریکی ضعیفی در محل تومور در مغز ایجاد کند.این میدان الکتریکی مانع تقسیم سلول های تومور می شوند و در نهایت این سلول ها می میرند.

این دستگاه محل دقیق تومور را با استفاده از اطلاعات ام آر آی و سی تی اسکن به دست می آورند.سپس با این اطلاعات میدان الکتریکی در محل تومور ایجاد می شود.این دستگاه برتری هایی نسبت به نمونه اسرائیلی خود دارد.در نمونه خارجی قرار گیری الکترود ها بر روی پوست سر حساسیت هایی را برای بیماران ایجاد می کند ، اما ما با کمک فناوری نانو این مشکل را دفع کرده ایم.

جهت مطالعه در مورد بیماری تومور مغزی و علائم و راه های شناخت این مورد در اینجا کلیک کنید.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *