بزرگترین تولید کننده تراشه موبایل در سال ۲۰۲۰ شرکت ” مدیاتک”

تراشه موبایل مدیاتک

آشنایی با مدیاتک

مدیاتک ، یک شرکت طراح محصولات نیمه‌رسانا برای کاربردهای بی‌سیم، رسانه دیجیتال و پردازنده تایوانی است. مدیاتک در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و ۲۳ ژوئیه ۲۰۰۱ در فهرست بازار بورس تایوان با کد ۲۴۵۴ قرارگرفت. دفتر مرکزی مدیاتک در تایوان قرار دارد و به منظور فروش و پژوهش، شعباتی در چین، هند، سنگاپور، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، کره، دانمارک، انگلستان، سوئد و دبی دارد. 

مدیاتک با پشت ‌سر گذاشتن کوالکام در سال ۲۰۲۰، توانسته است به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه موبایل تبدیل شود.از این شرکت ،در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۵۱٫۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند با تراشه مدیاتک راهی بازار شد که افزایش ۱۱۳٫۹ میلیون دستگاهی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ تجربه کرده بود.موفقیت این شرکت به واسطه تمرکز روی ساخت تراشه برای گوشی‌های ارزان‌قیمت بوده است.

تراشه موبایل مدیاتک

مدیاتک اکنون ۲۷٫۲ درصد بازار را در اختیار دارد و برای مقایسه، سهم این شرکت در بازار تراشه‌ی موبایل در سال ۲۰۱۹ تنها ۱۷٫۲ درصد بود.

همچنین موفقیت مدیاتک بدون کمک شیائومی اتفاق نمی‌افتاد. شیائومی در سال ۲۰۲۰ توانست گوشی‌های بسیار زیادی راهی بازار کند و بزرگ‌ترین مشتری مدیاتک بود. شیائومی در سال ۲۰۲۰ توانست ۲۲۳ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ گوشی‌های خود را با تراشه مدیاتک راهی بازار کند.

سامسونگ هم در برخی از گوشی‌های خود از تراشه مدیاتک استفاده کرده است. این شرکت در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۵۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ از تراشه‌های مدیاتک روی گوشی‌های ارزان‌قیمت و میان‌رده استفاده کرد

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *