جمع آوری ۲۰ برابری اطلاعات کابران اندروید نسبت به IOS

اندروید_IOS

طبق نتایج تحقیقات پژوهشگران Trinity College ایرلند ،  داده‌‌هایی که اندروید برای گوگل ارسال می‌کند ۲۰ برابر بیشتر از داده‌هایی است که iOS در اختیار اپل قرار می‌دهد.صرف ‌نظر از اینکه از آیفون استفاده می‌کنید یا یک گوشی اندرویدی، بهتر است بدانید گوشی شما به‌صورت مداوم داده‌هایی نظیر مکان، شماره تلفن و اطلاعات دیگری را برای اپل یا گوگل ارسال می‌کند. به‌گزارش Ars Technica، پژوهشگران اخیراً مقایسه‌ دقیقی بین اطلاعاتی که اندروید برای گوگل و آیفون برای اپل ارسال می‌کند، انجام داده‌اند.

داگلاس لیت ، از اعضای کالج ترینیتی ایرلند و پژوهشگر این پروژه می‌گوید: اندروید و iOS به‌صورت ۲۴ ساعته در حال ارسال داده هستند. اما اندروید تقریباً ۲۰ برابر بیشتر از iOS اطلاعات جمع‌آوری می‌کند.برای مثال، هنگام روشن کردن گوشی، اندروید حدود ۱ مگابایت داده کاربر را برای گوگل ارسال می‌کند. در حالی‌که iOS فقط حدود ۴۲KB داده را انتقال می‌دهد. در حالت استندبای نیز اندروید هر ۱۲ ساعت حدود ۱ مگابایت داده کاربر را برای گوگل می‌فرستد. در حالی‌که اپل در مدت مشابه فقط حدود ۵۲ کیلوبایت داده را از آیفون دریافت می کند .

اندروید

پس از رسانه‌ای شدن نتایج این تحقیقات، گوگل طی بیانیه‌ای علاوه بر رد نتایج این پژوهش اعلام نمود که این تحقیق بر اساس روش‌هایی ناقص انجام شده است. گوگل همچنین گفت جمع‌‌آوری داده هنگام اتصال گوشی هوشمند به اینترنت یکی از عملکردهای اصلی هر دستگاه اندرویدی به‌شمار می‌رود.

گوگل با این ادعا که اندروید ۲۰ برابر بیشتر از iOS داده‌های کاربران را جمع‌آوری می‌کند مخالف است. همچنین گوگل مدعی است نتایج این تحقیق خطای زیادی داشته و این شرکت نگرانی‌های خود را درباره‌ روش جمع‌آوری داده‌ها، پیش از انتشار عمومی نتایج تحقیق، با پژوهشگر آن در میان گذاشته است.

اپل هم به نتایج این تحقیق واکنش نشان داده و می‌گوید این شرکت به‌صورت شفاف درباره‌ داده‌هایی که از دستگاه‌ کاربران جمع‌آوری می‌کند اطلاع‌رسانی کرده است. اپل مدعی است پژوهش آقای لیت اشتباه انجام شده است. طبق ادعای این شرکت، اپل نمی‌تواند مکان کاربر را پایش کند و در صورتی ‌که بخواهد داده‌های مرتبط به ‌مکان را جمع‌آوری کند، حتماً به کاربر اطلاع می‌دهد.

نتایج این تحقیقات را می‌توانید در وب‌سایت داگلاس لیت مبنی بر پژوهشات فوق ، مشاهده کنید.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *