جوان توانمند ایرانی جزو ۱۰ فرد تأثیرگذار دنیا قرار گرفت

وحید_رجبلو

به نقل از کمیته بین المللی جوانان جهان ، “وحید رجبلو” به عنوان یکی از ۱۰ فرد تأثیر گذار در سال ۲۰۲۰ میلادی انتخاب و شناخته شد.

vahid_Rajablo

این جوان افتخار آفرین ، یک کارآفرین توانمند با دارا بودن ۹۸درصد معلولیت جسمی است که استارت آپ توانیتو را بنیان گذاشته است.او جوانی است که فقط ۲ درصد بدنش کار می کند اما بیش از ۲۰۰ سایت طراحی کرده است. یک تیم ۱۲ نفره را رهبری می کند و مهم تر از همه این ها با ناامیدی و تسلیم شدن بیگانه است.

وی توانسته در در طی چند سال اخیر با راه اندازی این پلتفرم آنلاین راه ارتباطی بین توان جویان و خدمت رسانان بیافریند و همچنین زمینه ساز حدود ۱۰۰۰ شغل غیر مستقیم است.

وحید هرگز راه رفتن را تجربه نکرده است اما درتمام مسیر زندگی اش همانند یک دونده دو سرعت به تلاش خود برای رشد ادامه داده است.او می گوید: ۹۸ درصد بدنش را بیماری SMA اما به نقل از علاقه مندانش وی ۹۸ درصد بدنش را اراده و عزم راسخ فرا گرفته و تنها ۲ درصد نقص دارد.

او در ادامه صحبت هایش اشاره به خانواده اش می کند و می گوید: خانواده من به لحاظ مالی متوسط اند . پدرم شغل قصابی دارد و ما ۵ خواهر و برادر هستیم. هزینه های خانواده ما زیاد بود .هزینه تحصیل خصوصی ، درمان ، پیگیری و مراقبت و نگهداری از من خیلی سنگین بود. به همین دلیل از یکجایی درمان را رها کردم و تنها فیزیوتراپی و کادر درمانی را ادامه دادم.

وحید توانایی را یک امر ذهنی می داند و متعقد است جسم کمترین نقش را در موفقیت یا شکست آدم دارد.

آموزش برنامه نویسی و برداشتن قدم اول برای راه اندازی سایت ، مسیر زندگی این جوان نمونه را متحول می کند. به قول خودش : بزرگترین فرصت بوده که بتواند توانایی خود را نشان دهد.

وی با راه اندازی استارت آپ “همیار مهر ” توانسته است به بیش از ۱۰۰ نفر خدمات سلامت ارائه و طی ۳ ماه بیش از ۵۰۰ عضو بگیرد.این همان استارتآپی است که بعد مدتی به توانیتو تغییر نام داد. هم اکنون نیز در فرآیند جذب سرمایه قرار دارد.

طبق گفته های وحید در خبرنامه ۱۰۰۰ نفر سرویس دهنده ثبت نام کرده اند و همچنان امید به موفقیت بالای این استارت آپ دارد.

یکی از نگرانی های وحید به نقل از خودش این است که : اگر توانیتو نتواند سرمایه جذب کند و شکست بخورد ، افرادی که من را الگو قرار داده اند، از من ناامید نمی شوند اما از جامعه ای که نمی تواند شرایط را برای راه اندازی یک کسب و کار فراهم کند ، حتما ناامید می شوند.در ادامه این موضوع اضافه می کند : اگر توانیتو شکست هم بخونرد بخورد، او پروژه دیگری را آغاز می کند.

وحید رجبلو

علاقه مندان به آشنایی بیشتر با افتخار ایرانی ” وحید رجبلو ” می توانند علاوه بر مراجعه به سایت توانیتو به آدرس tavanito.com و دنبال کردن وی در شبکه های اجتماعی  ، جهت مطالعه و آشنایی هرچه بیشتر با وحید رجبلو محتوای سایت های داخلی را نیز دنبال کنید. سایت هایی همچون ویرگول و آی تی ایران.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *