حذف آیتم های جانبی از تمامی نسخه های آیفون ۲۰۲۰

iphone

iphone

چندی پیش شایعه شد که کمپانی اپل تصمیم به حذف لوازم جانبی از جمله شارژر از نسخه های خود همچون آیفون ۱۲ گرفته است. با توجه به قیمت بالای این مدل مشتریان و هواداران این برند نارضایتی خود را از این خبر اعلام نمودند اما در پی گزارشات اخیر این شایعه به حقیقت گراییده و کمپانی اپل تصمیم به حذف هر دو آیتم جانبی ، یعنی هدفون و شارژر از بسته بندی گوشی های خود دارد.

اپل اعلام کرده بود که هدف از این تصمیم و حذف شارژر و هدفون از نسخه آیفون ۱۲ ، حفاظت از محیط زسیت به دلیل کاهش تولید کربن می باشد. با حذف شارژر و هدفون از بسته بندی گوشی‌های آیفون، تولید این دو محصول اساسی متوقف نمی شود. در نتیجه حذف آن‌ها از بسته بندی کمکی به محیط زیست طبیعی کره زمین نخواهد کرد بلکه این موضوع صرفا روند مالی اپل را بیش از پیش در حالت صعودی قرار میدهد.

ادعاهای اپل در خصوص حذف شارژر و هدفون زمانی قابل قبول بود که در عوض نمودار های مضحک و آمار و ارقام غیر واقعی از کاهش کربن و حفظ محیط زیست ،با وجود حذف لوازم جانبی ، قیمت گوشی‌های هوشمند خود را کاهش دهد.

iphone12

در حال حاضر برای خرید شارژر ۲۰ واتی اپل و هدفون EarPods با رابط لایتنینگ از وب‌سایت رسمی این شرکت باید مبلغ ۱۹ دلار را برای هرکدام از آن‌ها بپردازید.در مجموع برای خرید این دوم آیتم حذف شده باید مبلغ ۳۸ دلار را به صورت جداگانه پرداخت کنید.این نرخ با توجه به وضعیت کنونی دلار به پول رایج ایران ،چیزی در حدود  ۱,۲۱۶,۰۰۰  تومان ، می  شود . و اما مهم ترین بازخورد این موج ،این است که سیاست جدید اپل برای سود آوری، آیا باز هم این برند را در این سطح از محبوبیت حفظ خواهد نمود یا خیر.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *