معاون وزیر ارتباطات : تعدد سامانه های احراز هویت برخلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی میباشد.

سامانه احراز هویت

ایجاد موازی سامانه احراز هویت دستگاه های اجرایی ،برخلاف مصوبه شورای عالی

به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر ناظمی،معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، تعدد سامانه‌های احراز هویت در دستگاه های اجرایی را دلیلی بر عدم رضایت و دقت مردم دانست. به گفته‌ی وی ، درحال‌حاضر «سماوا» به‌عنوان سامانه‌ی احراز هویت معتبر در فضای مجازی، با وظیفه‌ی تطبیق کدملی و شماره تلفن همراه افراد فعالیت دارد و وجود سایر سامانه‌های متعدد احراز هویت در کشور توسط دستگاه‌های اجرایی، موازی‌کاری و خلاف مصوبه‌ی شورای عالی فضای مجازی می باشد.

امیر ناظمی ، موازی‌کاری در زمینه‌ی احراز هویت را با مخاطراتی همراه دانست و آن را زمینه‌ای برای ایجاد ناامنی در حوزه‌ی امنیت اطلاعات، به خطر افتادن حریم خصوصی افراد، سردرگمی مردم، نارضایتی بخش خصوصی، تخصیص غیربهینه بودجه‌ی بخش دولتی و هدررفت هزینه‌های دولت خواند.

احراز هویت

به گفته‌ی امیر ناظمی، ایران در حوزه‌ی دولت الکترونیک در سال گذشته، تجربه‌ی رشد چند برابری را داشته است که شامل :رشد دو برابری از ۶۸ دستگاه خدمت گیرنده به ۱۵۳ دستگاه ، بیش از ۸۱۶ میلیون تراکنش در سال گذشته ازطریق مرکز ملی تبادل اطلاعات کشور، رشد دو و نیم برابری از ۳۵ خدمت به ۸۳۷ خدمت ، افزایش رشد دو برابری از تعداد ۲۷ دستگاه سرویس‌دهنده به ۵۲ دستگاه ، می باشد.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *