اینتل معرفی و عرضه رسمی پردازنده های نسل یازدهم را آغاز نمود ۲۰۲۱

اینتل

معرفی رسمی پردازنده نسل یازدهم اینتل موسوم به Rocket Lake

اینتل در روز اخیر به طور رسمی اقدام به معرفی و عرضه رسمی پردازنده‌های نسل یازدهم Intel Core S کرد. پردازنده‌های راکت لیک به پرچمداری Core i9-11900K با فرکانس بوست ۵٫۳ گیگاهرتز، بهترین برای اجرای بازی‌ها و اورکلاک هستند. این خانواده به هسته‌های پیشرفته Cypress Cove مجهز هستند که عملکرد IPC را تا ۱۹ درصد به نسبت نسل پیشین افزایش می‌دهد.

اینتل در نسل یازدهم از سری جدید گرافیک‌های مجتمع UHD با استفاده از معماری Intel Xe استفاده کرده است. یکی از برگ‌های برنده اینتل در برابر AMD استفاده از گرافیک مجتمع است. در پردازنده‌های راکت گرافیک مجتمع حتی امکان اجرای برخی از بازی‌ها را داشته و در ترکیب با برخی فناوری‌های گرافیکی هوشمند، بهترین عملکرد را ارائه می‌دهند.این شرکت همچنین با ۲۰۰ سازنده برتر بازی وارد همکاری شده است تا با بهینه سازی های موتور، بهترین بهینه سازی ها را برای پردازنده‌های این شرکت به ارمغان بیاورند.

intel

سیستم کنترل کننده یکپارچه حافظه، فناوری Advanced Vector Extensions (AVX) 2 و پشتیبانی از دستورالعمل‌های AVX-512 را به دیگر ویژگی‌های پردازنده‌های نسل یازدهم اضافه کنید.

اینتل

قابل ذکر است که ، برای اولین بار اینتل پشتیبانی از اورکلاک رم را برای پردازنده‌های نسل یازدهم در مادربردهای میان رده ممکن کرده است. به عنوان مثال می‌توان به مادربردهای B560 و H570 اشاره کرد. پردازنده‌های نسل یازدهم دارای ۲۰ مسیر PCI- 4.0 است. برای این پلتفرم پشتیبانی از Thunderbolt 4، Intel Wi-Fi 6E، HDMI 2.0، پشتیبانی از حافظه‌های رم با فرکانس پایه ۳۲۰۰ مگاهرتز و کدگذاری/کدگشایی محتوای ویدیویی ۱۰ بیتی هم در نظر گرفته شده است.

در جداول درون متن می‌توانید شاهد مشخصات فنی و جزئیات پردازنده‌های نسل یازدهم باشید. افزون بر موارد فوق اینتل ، پردازنده‌های جدید Comet Lake-Refresh را نیز معرفی کرده است.

اینتل
This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *