پرمصرف های ۱۴۰۰ به گوش باشید!! افزایش ۱۶ درصدی تعرفه آب و برق

نیرو برق

افزایش تعرفه برق و آب

بعد از آنکه تعرفه آب و برق همه مشترکان از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال‌جاری با افزایش ۷ درصدی روبرو شد حالا نوبت به مشترکین پر مصرف رسیده که از ابتدای خرداد تعرفه آب و برق آنها ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه شود تا در نهایت این دسته از مشترکین شاهد افزایش ۲۳ درصدی قبوض آب و برق خود در سال جاری باشند.

در سال آبی زراعی جاری شاهد کاهش ۵۰ درصدی بارش‌ها بوده که در نتیجه آن نیروگاه‌های برق‌آبی کشور عملا از مدار خارج شدند و همین باعث شده تا تامین برق کشور با مشکلاتی مواجه شده و تراز تولید و مصرف برق در کشور بهم بخورد.از طرفی هم مصرف برق افزایش یافته و شاهد ثبت رکوردهای جدیدی در مصرف برق بودیم که عمده دلایل آن مربوط به افزایش دما، ورود زودهنگام چاه‌های کشاورزی به مدار تولید و پدیده جدیدی به‌نام ارزهای دیجیتال است.

نیرو

حال وزارت نیرو دست به‌کار شده و برای عبور از این بحران راهکارهایی را در نظر گرفته که می‌توان به جیره‌بندی آب و اعلام جدول زمان خاموشی برق، خاموش کردن مراکز استخراج رمز ارز و افزایش تعرفه مشترکان پر مصرف اشاره نمود.هیئت وزیران در سال ۱۳۹۷ قانونی را در مورد تعرفه آب و برق مصرفی بخش خانگی به تصویب رساند که بر اساس آن تعرفه تمامی مشترکان آب و برق سالانه ۷ درصد افزایش یافته و این افزایش قیمت از ابتدای اردیبهشت ماه بر روی قبوض مشترکین اعمال شود.

علاوه براین تعرفه مصرفی مشترکین پر مصرف ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه شده و از ابتدای خردادماه بر روی قبوض آنها اعمال گردد.در همین راستا مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفته که افزایش ۱۶ درصدی تعرفه مشترکین پر مصرف از امروز اعمال شده و حدود ۵ میلیون مشترک پرمصرف مشمول این افزایش قیمت شده‌اند و این تعرفه در قبوض آنها اعمال می‌شود.

همچنین تعرفه مشترکین پرمصرف آب نیز شامل این افزایش قیمت‌ها شده و از امروز بر روی قبوض آب آنها نیز اعمال می‌شود. ولی این دسته از مشترکین می‌توانند با مدیریت مصرف آب و برق خود در زمره مشترکین کم مصرف قرار گرفته و از تخفیفاتی در قبوض خود بهره‌مند شوند.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *