کرونا ویروسی همیشگی

کووید 19

کرونا ویروس

طبق پژوهش صورت گرفته در کالج سلطنتی لندن (ICL)،دانشمندان دریافتند که وجود آنتی‌بادی در جمعیت در سه ماه بین ژوئیه تا سپتامبر سال جاری از ۶ درصد به ۴٫۴ درصد کاهش یافته است. این بدان معناست که مقاومت بدن انسان در مقابل ویروس با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

واکسن کرونا

به عبارت دیگر پژوهش جدید را می‌توان اینگونه تفسیر کرد که حتی اگر واکسنی هم برای ویروس کرونا تولید شود، برای مقاوم نگه‌داشتن بدن در مقابل COVID-19 باید آن را مانند واکسن آنفولانزا هر چند وقت یک‌بار دریافت کنیم. البته پیش از این پژوهش هم دانشمندان چنین راهکاری را تخمین زده بودند، اما حالا می‌توانند با اطمینان بالاتری این قضیه را بیان کنند.

ویروس COVID-19 در اصل گونه‌ای از ویروس های خانواده کرونا محسوب می‌شود و اطلاعات کسب شده در مورد گونه‌های دیگر این دسته از ویروس‌ها، جهش مداوم آنها را نشان می‌دهد؛ پس سیستم ایمنی بدن به تنهایی نمی‌تواند در مقابل این ویروس‌ها مقاومت کند و نیاز به واکسیناسیون مداوم دارد.

در صورت تولید واکسن COVID-19 و واکسیناسیون مداوم ، می‌توان بسیاری از افراد که در گروه‌های سنی خطرناک برای ابتلا به این بیماری هستند را در مقابل آن مقاوم کرد و از شیوع هرچه بیشتر این بیماری جلوگیری نمود.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *