خارج شدن هواوی از آمریکا = سود میلیارد دلاری سامسونگ۲۰۲۰

هواوی

سود سامسونگ با خروج کمپانی هواوی

شرکت سامسونگ یکی از طرفینی است که در پی دعوای هواوی و آمریکا منفعت زیادی برده است. اصل منفعت طلبی بطور نامحسوس همیشه در جریان یک جدال وجود دارد.شرکت سامسونگ به تازگی سفارش ۶۰۶۴ میلیارد دلاری برای فراهم کردن راهکارهای ارتباطی بی سیم برای  Verizon Wireless  آمریکا شده است.این مورد برای این شرکت کره ای در بازار شبکه ۵G  ، موفقیت بزرگی به حساب می آید.

هانس وستبرگ، مدیرعامل شرکت وریزون سال گذشته در خلال مصاحبه‌ای به  شبکه CNBC گفته بود که این شرکت از تجهیزات هواوی استفاده نمی کند. وریزون پیش از سفارش اخیر هم مشتری سامسونگ بوده است. همچنین بخش تحقیقاتی بانک جی پی مورگان در یادداشتی در ژوییه اعلام کرده بود تصور می رود که وریزون بزرگترین مشتری شرکت نوکیا است.

هواوی

 براساس اعلام دفتر کمپانی سامسونگ در آمریکا قرارداد با واریزون از تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۵ می باشد. سامسونگ همچنین در سال ۲۰۱۹ از کل بازار جهانی منطبق بر تجهیزات مخابراتی ۳% سهم در اختیار داشت. این در حالی است که هواوی در این زمینه با دارا بودن ۲۸% سهم در رتبه اول بود.

 در ادامه نوکیا ، اریکسون ، ZET و سیسکو به ترتیب ۱۶% ، ۱۴% ، ۱۰% ، ۷%  از این بازار جهانی سهم داشته و در رتبه هایی پایینتر از هواوی قرار داشتند.دولت انگلیس در ماه گذشته میلادی نیز اعلام نمود تجهیزات مخابراتی هواوی به طور کامل تا پایان سال ۲۰۲۷ از شبکه نسل پنجم این کشور حذف خواهد شد.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *