قابلیت جدید ورد word2020،تبدیل گفتار به متن به صورت خودکار

word2020

قابلیت کاربردی و جدید ورد word MicroSoft

طبق خبرهای جدید دنیای نرم افزارهای کامپیوتری،مایکروسافت خبر از قابلیت جدید نرم افزار ورد داده است.تبدیل گفتار و صدا به متن ، همواره مورد توجه کاربران در هر زمینه ای با هر مهارتی بوده است. شرکت های نرم افزاری بسیاری با افزودن این قابلیت موفقیت هایی خوبی در زمینه جذب کاربر به دست اورده اند.

علاوه بر این قابلیت جدید که توسط مایکروسافت ارائه گردیده است، الکسا و Google Assistant به عنوان دستیار های صوتی نیز از این قابلیت برخوردارند.

این قابلیت سبب می شود تا مشاغلی همچون خبرنگاری و گزارشگری بیش از پیش در روند کاری خود سرعت و کیفیت را بهبود بخشند. زمانبر بودن نگارش فایل های صوتی توسط خبرنگاران برهیچ کسی پوشیده نیست به خصوص اگر متن خبری و فایل مذکور طولانی و نتیجه یک همایش و یا مصاحبه طولانی باشد.این گزینه برای این صنف شغلی و امثال آن ، علاوه بر بهبود سرعت نگارش ، موجب کیفیت انتقال و صدق بیشتر پیام نقل شده می شود.

wordapp

شرکت مایکروسافت ، علاوه بر این قابلیت تبدیل صوت به متن را پدید آورده است، قابلیت زمان بندی فایل های ایجاد شده و فایل هایی که در اینده می خواهید به متن تبدیل کنید را نیز تحت پوشش این نرم افزار قرارر داده است.

قابلیت های ورد

ویژگی سوم این قابلیت، تشخیص چند صدا و یا گوینده در یک فایل صوتی است. به این صورت که اگر در یک فایل همانند یک فایل ضبط شده از یک مصاحبه ، اگر چندین گوینده وجود داشته باشد این نرم افزار با این قابلیت ، هنگام تبدیل گفتار به متن به ساختار تفکیکی گویندگان در متن دسترسی دارد و از آن بهره میگیرد.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

One thought on “قابلیت جدید ورد word2020،تبدیل گفتار به متن به صورت خودکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *